Galeria

          
 

sobota, 3 września 2016

Drodzy Nasi,

Po przerwie wakacyjnej wracamy do Was z nowymi siłami, pomysłami i zajęciami!

Zapraszamy od 5 września!


 

wtorek, 10 maja 2016

„Klub Młodej Mamy” - Zapraszamy mamy maluszków (0-12m.), a także kobiety oczekujące maleństwa. Dołącz do nas jeżeli chcesz spotkać kobiety, które są na tym samym etapie życia co Ty, które zmagają się z podobnymi problemami. Rozmawiamy, wspieramy się nawzajem, wymieniamy doświadczenia, dzielimy się radościami i smutkami... Poruszamy wszystkie ważne dla nas kwestie związane z ciążą, opieką nad noworodkiem i niemowlakiem. Odpoczywamy i dobrze się bawimy.

W trakcie spotkań na prośbę uczetniczących w nich mam Klub organizuje m.in. naukę wiązania chust, masażu niemowlęcego, spotkania z ekspertami i chętnie wspiera mamy w ich pomysłach dotyczących tych spotkań.

Zapraszamy w piątki od 12:00 do 13:00

Spotkania KMM koordynuje Gosia Skalska - mama Jędrka i Mikołaja, doula.

Jeżeli chcesz do nas przyjść lub uzyskać dodatkowe informacje pisz: doula.malgorzata.skalska@gmail.com

Koszt uczestnictwa w spotkaniu: 10 zł

piątek, 26 lutego 2016

Wychowanie to wyzwanie!

Razem spróbujemy dowiedzieć się m.in.jak:
- radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka
- stawiać dzi
ecku granice
- wspierać rozwój dziecka przez zabawę
- pomagać w rozwiązywaniu konfliktów między rodzeństwem

Każdy warsztat to 2,5 godzinne spotkanie ze specjalistami oraz okazja do nabycia wiedzy i wymiany doświadczeń.

Proponujemy cykl sześciu warsztatów:
1. Trudne emocje dziecka.  Warsztat o emocjach i zachowaniach dziecka, które na co dzień „wybijają” nas z rodzicielskiego rytmu: o złości, smutku, czy wpadaniu w histerię. 
2. Jak stawiać dziecku granice? Warsztat o granicach stawianych dziecku w wychowaniu: dlaczego, rozsądnie stawiając granice, pomagamy dziecku i wspieramy go?
3. Wychowanie to wyzwanie, czyli trudy życia codziennego.  Warsztat o tym, jak na co dzień zmagamy się z wychowaniem dziecka. Jak radzić sobie w kryzysowych momentach, jak pokonać złość? 
4. Najlepsza zabawa dla dziecka w każdym wieku.  Warsztat o roli zabawy w rozwoju dziecka w odniesieniu do poszczególnych etapów rozwoju
5. Rozwiązywanie konfliktów między rodzeństwem. Warsztat o relacjach między rodzeństwem, a także o tym, jak wspierać dzieci w rozwiązywaniu codziennych konfliktów.
6. „Trudne” tematy w prosty sposób. Warsztat o rozwoju seksualnym dziecka oraz o tym, jak rozmawiać o seksualności z dzieckiem.

Zapraszamy w każdy czwartek od 17 marca do 28 kwietnia, godz. 18:00. 

Koszt uczestnictwa: 50zł/spotkanie lub 240zł/cały cykl (6spotkań). Płatne przelewem.

Zapisy: zapisy@klubmamyitaty.pl

Prowadzące:

Agata Klimaszewska, psycholog. Wiedzę psychologiczną i umiejętności trenerskie praktykowała na stażu w Fundacji Dzieci Niczyje. Tam również poznała i pokochała pracę z dziećmi. Obecnie spełnia się w pracy z małymi dziećmi i ich rodzicami na zajęciach edukacyjno – zabawowych w Klubie Mamy i Taty na warszawskiej Pradze.

Dominika Kowalczyk, studentka V roku psychologii. Pracę z dziećmi i rodzicami poznała dzięki rocznemu stażowi w Fundacji Dzieci Niczyje. Wtedy wpadła po same uszy, praca z dziećmi i rodzicami, to właśnie to, czym chciała się zajmować. Aktualnie jest zaangażowana w działalność Fundacji Mederi, gdzie współpracuje z przedszkolami i rodzinami .

* Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w razie nie zebrania się grupy.
 

piątek, 19 lutego 2016

Zapraszamy Rodziców/Opiekunów na Kurs pierwszej pomocy u dzieci. Kurs obejmuje 4 godziny zegarowe. Termin Kursu - 19 marca (10:00-14:00) czyli sobota, by mogli z niego skorzystać również rodzice pracującyW spotkaniu mogą uczestniczyć rodzice z niemowlętami.

Zagadnienia, które w trakcie Kursu będą omawiane:

  • zadławienia dziecka i niemowlęcia,
  • postępowanie przy zatrzymaniu pracy serca i oddechu,
  • utrata przytomności,
  • postępowanie z ciałem obcym w ciele dziecka,
  • opatrywanie zranień i krwotoków,
  • unieruchamianie złamanych kończyn,
  • opatrywanie oparzenia,
  • zatrucia pokarmowe,
  • ukąszenia i użądlenia.

Kurs będzie prowadzony przede wszystkim w oparciu o bezpośrednią wymianę doświadczeń oraz praktyczne ćwiczenia z użyciem manekinów i środków opatrunkowych.

Koszt Kursu - 100zł/4h (płatności przyjmujemy przelewem)

Obowiązują zapisy: kasia@klubmamyitaty.pl
UWAGA! Zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć w przypadku nie zebrania się pełnej grupy.

ZAPRASZAMY!!!

poniedziałek, 5 października 2015

Zapraszamy maluchy z rocznika 2013 na zajęcia adaptacyjne.

Planowany termin zajęć: czwartek, 12:00-14:30

Warunkiem rozpoczęcia się zajęć jest zebranie grupy.

Dodatkowe informacje: AKADEMIA PRZYSZŁEGO PRZEDSZKOLAKA

Zapisy: zapisy@klubmamyitaty.pl

poniedziałek, 21 września 2015

Drodzy Rodzice,
W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami tanecznymi i w odpowiedzi na Wasze prośby, postanowiłyśmy utworzyć 2 grupy. O 17:30 zapraszamy 3-4-latki a o 18:30 5-6-latki.

Do zobaczenia w środę!
 

wtorek, 1 września 2015

W pierwszym tygodniu września uruchamiamy pierwsze zajęcia przedpołudniowe! Już od środy zapraszamy na Warsztaty Zabawowe, o 9:30 maluszki 6-12 miesięcy a o 11:15 starszaki. W czwartek i piątek startuje Akademia Przyszłego Przedszkolaka!

Czekamy na Was! :)

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Nasze najmilsze, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że wiosna w końcu się rozpoczęła i z tej okazji chciałybyśmy zaprosić Was w nadchodzącym tygodniu – 23/04/2015 (czwartek) na wyjątkowy warsztat taneczny z contact imporovisation – CI –improwizacja kontaktowa –dla którego punktem wyjściowym do rozpoczęcia improwizacji jest kontakt fizyczny. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych rodzajów tańca postmodernistycznego. Technika kontaktowa może składać się z wielu elementów, takich jak: przenoszenia wagi ciała, przetaczania, opadania czy nawet akrobatyki, jogi czy tango. Warsztat ma na celu także rozwijanie świadomości ciała oraz kontaktu z przestrzenią, innym ciałem, a także pobudzenia ciała do ruchu w bezruchu...

Zajęcia są skierowane do osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z improwizacją kontaktową jak i dla tych, którzy już tę technikę znają.

Obowiązują zapisy na zajęcia: zapisy@klubmamyitaty.pl

Godzina 18:45 – 19:45 (warsztat organizowany w ramach zajęć "Taniec dla mam")
23/04/2015

Koszt: 20zł - osoba

Prowadząca KSENIA OPRIA
Bio
Jestem zwykłym człowiekiem. Mam ciało tak samo jak inni. Moje doświadczenie z ciałem i ruchem ciągnie się od wczesnego dzieciństwa. Ruszam się cały czas, chodząc, siedząc, śpiąc, nosząc zakupy, jadąc rowerem, tańcząc.
Praca, którą wykonuję, bazuje na podejściu holistycznym, czyli łączę ciało i umysł, praktykuję świadomość ciała, tańczę kontakt improwizacje. Ukończyłam studia “Dance and somatics” w Finlandii. Inspiruje mnie temat dialogu pomiędzy jednym a drugim człowiekiem, pomiędzy bezruchem a ruchem, ciszą a muzyką, muzyką i ruchem..
Wierzę w uczenie się poprzez robienie, uczenie się poprzez działanie, uczenie się poprzez ruch. Ważne jest dla mnie otwieranie przestrzeni do eksplorowania siebie, środowiska, świata, innych ludzi.

środa, 4 marca 2015

W KRĘGU MAM I CÓREK (4-9 LAT)

Jestem mamą. Jestem kobietą. Jak widzi mnie moja córka? Kim dla niej jestem? Kim chciałabym dla niej być? Co chciałabym jej przekazać? Czy mam odwagę pokazać jej to, za czym tęsknię? Jako mamy dziewczynek spotkamy się w kręgu kobiet, w którym wszystkie jesteśmy równe i w którym uczymy się od siebie nawzajem. Będziemy wspólnie tworzyć dla naszych córek pozytywne wzorce kobiecości.

Będziemy razem tańczyć, śpiewać, ożywiać i opowiadać baśnie, malować i dobrze się bawić, będziemy rozmawiać w kręgu, tworzyć ceremonie i pytać się siebie o rzeczy najważniejsze. Każde spotkanie będzie poświęcone innemu tematowi – zawsze takiemu, który jest ważny dla matek i córek, ważny dla kobiet i dziewczynek. Wszystko to – aby lepiej się poznać. Aby wzmacniała się głęboka więź między mamą a córką. Aby mama była blisko z córką, a córka wzrastała w wolności i w przyszłości cieszyła się z tego, że jest kobietą. Zapraszam Was do Kręgu Mam i Córek. Zapraszam do wspólnej kobiecej podróży.

Będziemy tańczyć z naszymi Córkami.
Żeby dobrze się czuły we własnych ciałach.

Będziemy śpiewać z naszymi Córkami.
Żeby miały dostęp do źródła radości w nich samych.

Będziemy słuchać marzeń naszych Córek.
Żeby miały odwagę spełniać je w świecie.

Będziemy świętować to, że się spotkałyśmy jako matki i córki


Cykl 3 spotkań: poniedziałki 23 marca, 20 kwietnia,18 maja godz. 17.00-19.00

Miejsce: Klub Mamy i Taty, ul. Stanisławowska 3

Zgłoszenia i pytania: anna_skorupa@op.pl, tel. 502 062 458

Koszt: 150 zł (za cały cykl - trzy spotkania, informacje o numerze konta na maila);

Prowadząca: Anna Skorupa - prowadzi warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, min. Krąg Mam i Córek, spotkania w kręgu dla kobiet w ciąży i po porodzie „Powrót do źródła”. Pisze, dokumentuje i wspólnie z innymi kobietami opowiada w projekcie „Opowieści porodowe”. Uczy mocy kręgu, podążania za mądrością ciała, twórczym ogniem, głosem intuicji i śnienia. Mama dwóch córek: Leny i Jany. Z wykształcenia polonistka, animatorka kultury, dokumentalistka filmowa.
                     

wtorek, 16 września 2014

Zapraszamy przedszkolaki na zajęcia z angielskim!
Pierwsze spotkanie w najbliższą środę o 16:30.

Więcej informacji: angielski

 

poprzednia 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 z 12 następna

Wyszukaj
Instagram
Facebook
Prażka

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa