Klubowa biblioteka

Biblioteka Praskich Rodziców

Podczas spotkań w Klubie Mamy i Taty gorąco zachęcamy rodziców do głośnego czytania dzieciom. Czytamy dzieciom w ramach wspólnego „czytania na dywanie”.

Dlatego też stworzyliśmy przestrzeń dobrej literatury dla rodziców i dzieci.

Czytanie pozytywnie wpływa na rozwój psychiczny, emocjonalny, moralny dziecka i jest dobrym nawykiem, który wpływa na rozwój mózgu i języka. Podczas czytania jesteśmy blisko naszego dziecka dzięki czemu czuje się ono ważne i kochane.

Zachęcamy rodziców do głośnego czytania wartościowych książek już od pierwszych dni życia dziecka!

Mamy „brzuszkowe” noszące swoje dzieci pod sercem zachęcamy do czytania prostych wierszyków, rymowanek, śpiewania. Polecamy.

Czytanie dzieciom w wieku niemowlęcym to przede wszystkim wspólne przeglądanie, nazywanie i pokazywanie prostych obrazków, czytanie wierszy i prostych rymowanych opowieści. Polecamy.

Dzieciom powyżej dwóch lat polecamy czytanie krótkich opowiadań, wierszy, historyjek, bajek terapeutycznych. Wraz z rozwojem mowy zachęcamy do rozmawiania z dzieckiem na temat przeczytanego tekstu, zadawania pytań, omawiania dobrych wzorców zachowania. Polecamy.

Rodziców zachęcamy do korzystania z dobrej literatury mówiącej o przygotowaniach do rodzicielstwa, wyzwaniach wychowawczych i relacjach rodzic - dziecko. Polecamy.
 

Uwaga!

Książki, które polecamy będą sukcesywnie gromadzone w Biblioteczce klubowej, będzie można je wypożyczyć i zabrać do domu zgłaszając chęć wypożyczenia prowadzącemu zajęcia.

Wyszukaj
Instagram
Facebook
Prażka

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa