Warsztaty dla rodziców

Wychowanie to wyzwanie!

Razem spróbujemy dowiedzieć się m.in.jak:
- radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka
- stawiać dzi
ecku granice
- wspierać rozwój dziecka przez zabawę
- pomagać w rozwiązywaniu konfliktów między rodzeństwem

Każdy warsztat to 2,5 godzinne spotkanie ze specjalistami oraz okazja do nabycia wiedzy i wymiany doświadczeń.

Proponujemy cykl sześciu warsztatów:
1. Trudne emocje dziecka.  Warsztat o emocjach i zachowaniach dziecka, które na co dzień „wybijają” nas z rodzicielskiego rytmu: o złości, smutku, czy wpadaniu w histerię. 
2. Jak stawiać dziecku granice? Warsztat o granicach stawianych dziecku w wychowaniu: dlaczego, rozsądnie stawiając granice, pomagamy dziecku i wspieramy go?
3. Wychowanie to wyzwanie, czyli trudy życia codziennego.  Warsztat o tym, jak na co dzień zmagamy się z wychowaniem dziecka. Jak radzić sobie w kryzysowych momentach, jak pokonać złość? 
4. Najlepsza zabawa dla dziecka w każdym wieku.  Warsztat o roli zabawy w rozwoju dziecka w odniesieniu do poszczególnych etapów rozwoju
5. Rozwiązywanie konfliktów między rodzeństwem. Warsztat o relacjach między rodzeństwem, a także o tym, jak wspierać dzieci w rozwiązywaniu codziennych konfliktów.
6. „Trudne” tematy w prosty sposób. Warsztat o rozwoju seksualnym dziecka oraz o tym, jak rozmawiać o seksualności z dzieckiem.


Koszt uczestnictwa: 50zł/spotkanie lub 240zł/cały cykl (6spotkań). Płatne przelewem.

Zapisy: zapisy@klubmamyitaty.pl

Prowadzące:

Agata Klimaszewska, psycholog. Wiedzę psychologiczną i umiejętności trenerskie praktykowała na stażu w Fundacji Dzieci Niczyje. Tam również poznała i pokochała pracę z dziećmi. Obecnie spełnia się w pracy z małymi dziećmi i ich rodzicami na zajęciach edukacyjno – zabawowych w Klubie Mamy i Taty na warszawskiej Pradze.

Dominika Kowalczyk, studentka V roku psychologii. Pracę z dziećmi i rodzicami poznała dzięki rocznemu stażowi w Fundacji Dzieci Niczyje. Wtedy wpadła po same uszy, praca z dziećmi i rodzicami, to właśnie to, czym chciała się zajmować. Aktualnie jest zaangażowana w działalność Fundacji Mederi, gdzie współpracuje z przedszkolami i rodzinami .

* Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w razie nie zebrania się grupy.
 

Wyszukaj
Facebook
Stowarzyszenie
Prażka

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa