Sensoryka dla smyka

ZAJĘCIA SENSORYCZNE DLA NAJMŁODSZYCH

Podczas których będziemy lepić, ugniatać, masować, dotykać, wąchać, słuchać, grać i śpiewać… jednym słowem – poznawać świat i otoczenie wszystkimi zmysłami.

Zajęcia mają na celu wspieranie integracji sensorycznej
najmłodszych dzieci poprzez zabawę. Chcemy pokazać dzieciom różnorodność otoczenia i wyposażyć je w nowe doświadczenia sensoryczne.

Koszt: 

Miesięczny karnet (minimum 4 zajęcia) – 40 zł x liczba spotkań w danym miesiącu.
Opłata za jednorazowe zajęcia 45 zł.Zapisy: iwona@klubmamyitaty.pl


Zajęcia sensoryczne to zajęcia nawet dla najmniejszych dzieci już od 6 miesiąca życia. Zgodnie z założeniem, że dziecko najlepiej chłonie świat poprzez zabawę, na zajęciach sensorycznych będziemy się głównie bawić :) Prowadzące zajęcia Ola i Agata, w swoim autorskim programie zajęć proponują zabawy, które stymulują wszystkie zmysły: zmysł wzroku, słuchu, smaku, zapachu, równowagi…Dlaczego to takie ważne w rozwoju małego dziecka? Integracja sensoryczna to proces, który umożliwia mózgowi prawidłowe poznawanie i przetwarzanie bodźców płynących z otoczenia. To dzięki procesowi integracji sensorycznej, idąc, nie wpadamy na meble, potrafimy pisać, a muzyka, którą słuchamy jest dla nas przyjemna i harmonijna. Im więcej różnorodnych wrażeń sensorycznych dostarczymy małemu dziecku, tym większy „zasób” zostanie wytworzony w jego mózgu  - tak, jak np. "wkuwamy" angielskie słówka do naszego „pamięciowego banku słówek”.

Podczas zajęć sensorycznych, dzieci mają okazję poznawać otoczenie wszystkimi zmysłami: wąchać, próbować, dotykać, poznawać nowe faktury i kształty, słuchać muzyki i nowych głosów… Jednym słowem chłonąć otoczenie wszystkimi zmysłami. Zajęcia mają na celu wspieranie integracji sensorycznej - czyli zapewnienie dziecku możliwości poznania otoczenia wszystkimi zmysłami.

Na zajęciach rodzice poznają sposoby, jak wspierać integrację sensoryczną w domu, na co dzień. Razem sprawdzimy, jak można bawić się, angażując kilka zmysłów jednocześnie. Odkryjemy, jakie zabawy maluchy lubią najbardziej - czy będzie to lepienie w masie kukurydzianej, czy może malowanie jadalnymi farbkami?
Na rodziców czeka też dawka wiedzy dotycząca zarówno wspierania integracji sensorycznej, jak i syngałów zaburzeń integracji sensorycznej.  

Wyszukaj
Facebook
Prażka

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa